Ceny nižší o 50%

Ceny nižší až o desítky procent oproti průměru trhu

60 dní na vrácení zboží

Lhůta 60 dní na vyzkoušení a vrácení zboží

Doprava zdarma

Doprava zdarma bez ohledu na hodnotu objednávky

Dodání ihned

odešleme následující prac.den po přijetí objednávky -

Osobní odběr

Osobní odběr - 3 kamenné prodejny v Praze

Odkupu na protiúčet

Možnost odkupu starých šperků na protiúčet

Profi služby již 10 let

Obchodujte s profesionály - již 10 let na trhu!

Zlaté šperky – z historie zlata:

Zlato se dobývá ze země již celá tisíciletí. Zlato lze získat vždy jen velmi pracným a namáhavým způsobem. Jedním z nich je rýžování zlata, kdy se zlato získává z tekoucích sladkovodních vod v řekách. Další způsob, a ještě pracnější, je těžba z křemenné rudy. Po celá tisíciletí tedy lidé těží zlato a toto pak následně zpracovávají.

Pravda je taková, že současná známá světová naleziště zlata jsou již do velké míry vyčerpána a množství zlata, které lze ještě vytěžit se tak postupně snižuje. Nová naleziště zlata se přitom objevují jen velmi obtížně.

Zlato bylo tedy vždycky vzácné, a to nejen pro složitost jeho těžby a jeho omezené množství. Zlato je vzácné i proto, že má hned celou řadu unikátních vlastností. Jednou z nich je i velmi dobrá kujnost. Tato vlastnost v podstatě znamená, že pokud se zlato dostatečně zahřeje, dá se velmi dobře tvarovat. To je důvod, proč ze zlata dokáží mistři zlatníci vyrobit tak krásné a velmi precizně a jemně zpracované šperky. Zlato se dá dokonce vyklepat do souvislé zlaté folie o síle pouze několik mikrometrů. Proto se zlato kromě šperkařství používá i ve špičkové elektronice.

Zlaté šperky jsou tedy prostě klasika. Přestože je dnes mnoho dalších materiálů, ze kterých se dají vytvořit velmi hezké a originální šperky, zlato si stále udržuje prim. Důvodem, proč jsou zlaté šperky trvale tak oblíbené je právě zlato, jakožto vzácný a navíc zcela unikátní materiál…

Zdroj: Profihotovost 

Zpět na výpis článků