Ceny nižší o 50%

Ceny nižší až o desítky procent oproti průměru trhu

60 dní na vrácení zboží

Lhůta 60 dní na vyzkoušení a vrácení zboží

Doprava zdarma

Doprava zdarma bez ohledu na hodnotu objednávky

Dodání ihned

odešleme následující prac.den po přijetí objednávky -

Osobní odběr

Osobní odběr - 3 kamenné prodejny v Praze

Odkupu na protiúčet

Možnost odkupu starých šperků na protiúčet

Profi služby již 10 let

Obchodujte s profesionály - již 10 let na trhu!

Zlaté šperky – proč jsou stále tak oblíbené??

Dnešní doba jde stále kupředu. Objevují se stále nové technologie, nové a lepší materiály, neobvyklé výrobní postupy, inovační a neotřelá řešení. Trend je jasný – inovovat, zlepšovat a modernizovat. Tento vývoj se samozřejmě týká i módy, šperky nevyjímaje. Nabídka šperků, kterými se dnes mohou lidé zdobit je vskutku nepřeberná a neuvěřitelně bohatá. Šperky se dnes vyrábějí snad z každého materiálu, který si lze jen představit. Můžete si vybrat šperky z materiálů přírodních (dřevo, kůže, drahé kameny, keramika, ulity, apod), anebo z materiálů umělých / průmyslově vyrobených (sklo, plast, chirurgická ocel, atd.)
 
Nabídka je tedy vskutku pestrá každý si dnes může vybrat ten „svůj“ šperk. I přes opravdu velmi bohatou nabídku materiálů jsou však stále nejoblíbenější šperky zlaté. Proč tomu tak je?
 
Důvod, proč jsou zlaté šperky stále tak oblíbené je vlastně jen jeden – materiál. Ano je to právě zlato, co dělá zlaté šperky tak populárními. Zlato je totiž materiál velmi mimořádný a má hned několik skutečně výjimečných vlastností.
 
Zlato je především velmi dobře kujné a to je hned jedna z jeho výhod. Právě ze zlata se totiž dají, díky jeho kujnosti vyrobit opravdu krásné, jemné a detailně zpracované šperky. Zlato je také chemicky inertní – tedy netečné. To je další z velkých výhod – zlaté šperky prostě velmi dobře odolávají chemickým látkám, například těm obsaženým v čisticích prostředcích. Projevem chemické inertnosti zlata je také to, že zlaté šperky při styku s lidskou pokožkou nečernají, na rozdíl například od šperků stříbrných. Zlato je trvanlivé – je odolné proti otěru a nepodléhá korozi. Při dobrém zacházení je tedy zlatý šperk skoro „věčný“ a lety naopak spíše nabírá, než ztrácí na hodnotě.  A v neposlední řadě – zlato je vzácné!! Zásoby zlata na světě jsou omezené. Zlato nelze chemicky vyrobit a je tedy možné používat pouze zlato vytěžené. Stávající světové zásoby zlata jsou již přitom již téměř vytěženy.
 
Zdroj: Profihotovost, Wikipedia 
Zpět na výpis článků