Ceny nižší o 50%

Ceny nižší až o desítky procent oproti průměru trhu

60 dní na vrácení zboží

Lhůta 60 dní na vyzkoušení a vrácení zboží

Doprava zdarma

Doprava zdarma bez ohledu na hodnotu objednávky

Dodání ihned

odešleme následující prac.den po přijetí objednávky -

Osobní odběr

Osobní odběr - 3 kamenné prodejny v Praze

Odkupu na protiúčet

Možnost odkupu starých šperků na protiúčet

Profi služby již 10 let

Obchodujte s profesionály - již 10 let na trhu!

Šperk s puncem, nebo bez puncu??

Koupě zlatého šperku není jistě nijak levnou záležitostí. Zejména kupujete-li šperky s vyšší gramáží zlata či dokonce se vsazenými drahokamy, je třeba počítat s tím, že účtovaná částka může být řádově i v desetitisících korun.
 
Jak tedy nenaletět a koupit to „správné“ zlato?  Rada je v zásadě jednoduchá – při nákupu zlatých šperků je třeba rozhodně se vyhnout různým podomním obchodníkům, stánkařům či trhovcům. Šperky nakupujte vždy a výhradně u „zavedených firem“, tedy firem, které provozují již léta kamenné obchody či ověřené internetové prodejny.
 
Při koupi šperku si nechte vždy ukázat, že kupovaný šperk je řádně označen předepsanou puncovní značkou. Jedině puncovní značka je garancí toho, že šperk má deklarovaný podíl zlata. Každý solidní obchodník Vám vždy rád na šperku puncovní značku ukáže. S výjimkou šperků s hmotností pod 0,5 g musí mít všechny zlaté šperky prodávané v ČR označení ryzosti zlata puncovní značkou. Přehled platných puncovních značek má každý solidní obchodník taktéž viditelně umístěn ve svém obchodu a tento je vždy k nahlédnutí.
 
Nikdy nekupujte šperk, který není označen platnou puncovní značkou – pravděpodobnost že šperk neobsahuje deklarovaný podíl zlata, či dokonce zlato žádné je prostě příliš vysoká....
Zpět na výpis článků