Ceny nižší o 50%

Ceny nižší až o desítky procent oproti průměru trhu

60 dní na vrácení zboží

Lhůta 60 dní na vyzkoušení a vrácení zboží

Doprava zdarma

Doprava zdarma bez ohledu na hodnotu objednávky

Dodání ihned

odešleme následující prac.den po přijetí objednávky -

Osobní odběr

Osobní odběr - 3 kamenné prodejny v Praze

Odkupu na protiúčet

Možnost odkupu starých šperků na protiúčet

Profi služby již 10 let

Obchodujte s profesionály - již 10 let na trhu!

Který šperk je ten pravý ??

Při výběru šperku je vždy dobré nejprve si uvědomit, pro jaké příležitosti šperk potřebujeme a jaké vlastnosti od něho očekáváme. Jistě - každý šperk by měl především ZDOBIT - a to i ten Víš jistě bude. Při výběru šperku je však dobé vzít na zřetel i jiné aspekty : 

Materiál - měl by Váš šperk být zlatý, stříbrný, či z jiného kovu ??  Je dobré si například uvědomit, že stříbrné šperky daleko více podléhají kyselému prostředí lidské kůže a proto mají (narozdíl od zlatých) daleko větší tendenci matnět svůj povrch či dokonce na povrchu "černat". Zlatý šperk je v tomto ohledu daleko odolnější, protože zlato je chemicky inertní (netečné). Moderní jsou i šperky z chirurgické ocele či jiných materiálů, ale zlato zůstává stále nepřekonatelnou klasikou...

Barva - klasická "žlutá" barevná varianta zlata pomalu ustupuje a do módy se stále více dostává zlato "bílé" či "růžové". Těchto barevných odstínů zlata lze dosáhnout již při výrobě a to přidáváním dalších specifických kovových prvků do slitiny. Velmi moderní a vizuálně mimořádně zajímavé jsou nyní šperky kombinující různé, popřípadě všechny tři barevné variace zlata. 

Velikost - zejména při výběru prstenu je vždy nutné dobře znát svoji velikost prstu tak, aby prsten na prstě dobře "seděl". Je třeba si uvědomit, že nejširší místo na prstě je na kloubu a přes ten musí jít prsten vždy pohodlně přetáhnout. Prsty mají navíc tendenci (zejména večer) otékat a mírně se tak zvětší jejich objem. 

Příležitost k nošení - pokud chceme investovat do šperku, který bude pouze pro vybrané příležitosti je možné volit šperk i mírně extravagantní, nápadný a výrazný. Naopak požadujeme li šperk na denní nošení je vždy dobré dbát na jistou míru praktičnosti a komfortu při nošení samotném tak, abychom se šperkem o nic nezavázeli či si šperk dokonce nepoškodili. 


Zpět na výpis článků